Aby nie umrzeć z pieśnią która jest w nas.

cropped-ngm2001_04p108-9.jpg

Aby nie umrzeć z pieśnią która jest w nas.
Autorka: Dorota Jaslan

Jaką masz pieśń w sobie?
Z czym przybyłeś tu i jakie jest Twoje zadanie?
Gdybyśmy umieli odpowiedzieć na te pytania i potrafili podążać swoją drogą – co by to dla nas oznaczało?
Osoby starsze, którym zadano pytanie czego żałują w swoim życiu, rzadko opowiadają o tym co zrobiły, o wiele częściej wspominają o tym czego nie zrobiły w swoim życiu. Mówią z żalem “o pieśniach, których nigdy nie udało im się zaśpiewać”.
Gdybyś miał teraz 10 lat więcej i znalazł się w roku 2024 czego byś mógł żałować, że dzisiaj w grudniu 2014 roku nie zrobiłeś? Patrząc z tej odległej perspektywy na dzień dzisiejszy, co być doradził samemu sobie. Co powinieneś dzisiaj-jutro zrobić? Jakie marzenia zacząć realizować w nowym roku 2015.
Czasami jest to tylko zapisanie się na kurs języka, rozpoczęcie nauki tańca, czasami rzeczy większe przytulenie się do drugiej osoby, umówienie się z kimś za kim tęsknimy, wypowiedzenie słów które od dawna leżą nam na sercu, podjęcie decyzji, “wyruszenie w podłóż” co może dla każdego oznaczać inny zakątek świata lub samego siebie.
A wszystko to po to, aby w trakcie naszych poszukiwań i zmagań z samym sobą jak najczęściej uświadamiać sobie “że wszystko jest dobrze, że wszystko jest tu i teraz we właściwym czasie i miejscu.”

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: